GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL (CUI 21611392) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, SIBIU, înregistrată la 23 aprilie 2007, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 530.217.663 lei, profit net de 40.124.651 lei, datorii de 108.331.670 lei, capitaluri proprii de 167.088.873 lei, 302 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.32 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

530.217.663lei

Venituri totale

533.476.774lei

Rezultat net

40.124.651lei

Datorii

108.331.670lei

Capitaluri proprii

167.088.873lei

Capital de lucru

34.809.001lei

Salariați

302

Cifră de afaceri pe salariat

1.755.688lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001695329
Data înregistrării
23 aprilie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.3, PARC INDUSTRIAL ȘELIMBĂR

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,8%
Profitul, față de anul trecut
+46,9%
Creștere anuală compusă
+27%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.3%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.57%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare39.09%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință26.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate133.966.870lei
I2Active circulante143.140.671lei
I3Stocuri445.399lei
I4Creanțe49.834.961lei
I5Casa și conturi la bănci92.860.311lei
I6Cheltuieli în avans839.211lei

Pasiv

I7Datorii108.331.670lei
I8Venituri în avans2.526.209lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri167.088.873lei
I11Capital subscris vărsat400.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă530.217.663lei
I14Venituri totale533.476.774lei
I15Cheltuieli totale486.863.395lei
I16Profit brut46.613.379lei
I18Profit net40.124.651lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați302

Indicatori · 2025

Marjă netă7,57%
Marjă brută8,79%
Rentabilitatea capitalurilor24,01%
Rentabilitatea activelor14,48%
Grad de îndatorare39,09%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat1,76 mil.lei
Fond de rulment34.809.001lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
26,76%
Creștere anuală compusă
27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 530.217.663 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 40.124.651 lei.
GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL?
302 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 108.331.670 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .