MIA & ANDY SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

MIA & ANDY SRL (CUI 21600431) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Pătârlagele, BUZĂU, înregistrată la 20 aprilie 2007, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.751.344 lei, profit net de 546.908 lei, datorii de 2.925.698 lei, capitaluri proprii de 1.829.254 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.54%
Lichiditate
1.21 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.751.344lei

Venituri totale

3.757.149lei

Rezultat net

546.908lei

Datorii

2.925.698lei

Capitaluri proprii

1.829.254lei

Capital de lucru

615.655lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

416.816lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/531/2007
Data înregistrării
20 aprilie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. BUZĂU, ORŞ. PĂTÂRLAGELE, STR. PRIMĂVERII, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,3%
Profitul, față de anul trecut
+33,1%
Creștere anuală compusă
+33,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.48%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.58%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare61.54%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință28.29%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320082009201020122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.212.852lei
I2Active circulante3.541.353lei
I3Stocuri752.756lei
I4Creanțe2.705.441lei
I5Casa și conturi la bănci83.156lei
I6Cheltuieli în avans747lei

Pasiv

I7Datorii2.925.698lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.829.254lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.751.344lei
I14Venituri totale3.757.149lei
I15Cheltuieli totale3.189.603lei
I16Profit brut567.546lei
I18Profit net546.908lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă14,58%
Marjă brută15,13%
Rentabilitatea capitalurilor29,9%
Rentabilitatea activelor11,5%
Grad de îndatorare61,54%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat416.816lei
Fond de rulment615.655lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
28,29%
Creștere anuală compusă
33,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre MIA & ANDY SRL

Ce cifră de afaceri are MIA & ANDY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.751.344 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 546.908 lei.
MIA & ANDY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MIA & ANDY SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MIA & ANDY SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MIA & ANDY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.925.698 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MIA & ANDY SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MIA & ANDY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MIA & ANDY SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .