PUNCTUAL INVEST SRL

Activă

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

PUNCTUAL INVEST SRL (CUI 21516544) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 4 aprilie 2007, cu activitatea principală „închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (CAEN 6820).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 38.222.940 lei, profit net de 16.105.225 lei, datorii de 23.051.600 lei, capitaluri proprii de 41.866.570 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Lichiditate
1.44 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

38.222.940lei

Venituri totale

22.397.773lei

Rezultat net

16.105.225lei

Datorii

23.051.600lei

Capitaluri proprii

41.866.570lei

Capital de lucru

10.077.185lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

7.644.588lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001652120
Data înregistrării
4 aprilie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. DOROBANŢILOR, NR.111

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+405,8%
Profitul, față de anul trecut
+721,1%
Creștere anuală compusă
+19,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.49%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate42.13%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare35.51%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință405.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA90200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate31.789.385lei
I2Active circulante33.128.785lei
I3Stocuri31.366.928lei
I4Creanțe399.349lei
I5Casa și conturi la bănci1.362.508lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii23.051.600lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri41.866.570lei
I11Capital subscris vărsat1.207.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă38.222.940lei
I14Venituri totale22.397.773lei
I15Cheltuieli totale4.094.187lei
I16Profit brut18.303.586lei
I18Profit net16.105.225lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă42,13%
Marjă brută47,89%
Rentabilitatea capitalurilor38,47%
Rentabilitatea activelor24,81%
Grad de îndatorare35,51%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat7,64 mil.lei
Fond de rulment10.077.185lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
405,8%
Creștere anuală compusă
19,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre PUNCTUAL INVEST SRL

Ce cifră de afaceri are PUNCTUAL INVEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 38.222.940 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.105.225 lei.
PUNCTUAL INVEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PUNCTUAL INVEST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PUNCTUAL INVEST SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PUNCTUAL INVEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 23.051.600 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PUNCTUAL INVEST SRL?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PUNCTUAL INVEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PUNCTUAL INVEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .