MECATECH SERV SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

MECATECH SERV SRL (CUI 21434657) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 23 martie 2007, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.156.472 lei, profit net de 3.654 lei, datorii de 1.035.244 lei, capitaluri proprii de 1.470.478 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.17%
Tendință
-2.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.156.472lei

Venituri totale

2.239.361lei

Rezultat net

3.654lei

Datorii

1.035.244lei

Capitaluri proprii

1.470.478lei

Capital de lucru

1.277.587lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

196.043lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007000277188
Data înregistrării
23 martie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. CERNA, BL.1, SC.2, AP.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,3%
Profitul, față de anul trecut
-96,3%
Creștere anuală compusă
+8,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.17%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate2.23 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.17%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare28.99%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-2.32%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.258.678lei
I2Active circulante2.312.831lei
I3Stocuri498.877lei
I4Creanțe1.462.336lei
I5Casa și conturi la bănci351.618lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.035.244lei
I8Venituri în avans1.065.787lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.470.478lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.156.472lei
I14Venituri totale2.239.361lei
I15Cheltuieli totale2.228.467lei
I16Profit brut10.894lei
I18Profit net3.654lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă0,17%
Marjă brută0,51%
Rentabilitatea capitalurilor0,25%
Rentabilitatea activelor0,1%
Grad de îndatorare28,99%
Lichiditate curentă2,23
Cifră de afaceri pe salariat196.043lei
Fond de rulment1.277.587lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-2,32%
Creștere anuală compusă
8,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre MECATECH SERV SRL

Ce cifră de afaceri are MECATECH SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.156.472 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.654 lei.
MECATECH SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MECATECH SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MECATECH SERV SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MECATECH SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.035.244 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MECATECH SERV SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MECATECH SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MECATECH SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .