PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.

Activă

3515 Comercializarea energiei electrice

PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A. (CUI 21349608) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 14 martie 2007, cu activitatea principală „comercializarea energiei electrice” (CAEN 3515).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.940.312.741 lei, profit net de 132.863.556 lei, datorii de 688.800.228 lei, capitaluri proprii de 252.250.587 lei, 263 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.16%
Solvabilitate
24.96%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.940.312.741lei

Venituri totale

3.127.710.282lei

Rezultat net

132.863.556lei

Datorii

688.800.228lei

Capitaluri proprii

252.250.587lei

Capital de lucru

318.428.284lei

Salariați

263

Cifră de afaceri pe salariat

11.179.896lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007000517163
Data înregistrării
14 martie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
3515 — Comercializarea energiei electrice
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, CAL. SEVERINULUI, NR.97, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,5%
Profitul, față de anul trecut
+724,7%
Creștere anuală compusă
+5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.96%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.52%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare68.16%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.54%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.332.341lei
I2Active circulante1.007.228.512lei
I3Stocuri47.504lei
I4Creanțe942.904.493lei
I5Casa și conturi la bănci64.276.515lei
I6Cheltuieli în avans950.376lei

Pasiv

I7Datorii688.800.228lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane70.460.414lei
I10Capitaluri252.250.587lei
I11Capital subscris vărsat40.053.143lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.940.312.741lei
I14Venituri totale3.127.710.282lei
I15Cheltuieli totale2.968.648.057lei
I16Profit brut159.062.225lei
I18Profit net132.863.556lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați263

Indicatori · 2025

Marjă netă4,52%
Marjă brută5,41%
Rentabilitatea capitalurilor52,67%
Rentabilitatea activelor13,15%
Grad de îndatorare68,16%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat11,18 mil.lei
Fond de rulment318.428.284lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,54%
Creștere anuală compusă
4,95%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3515 Comercializarea energiei electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.

Ce cifră de afaceri are PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.940.312.741 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 132.863.556 lei.
PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.?
263 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 688.800.228 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIER ENERGY FURNIZARE S.A.?
Activitatea principală este CAEN 3515 — Comercializarea energiei electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .