BILL CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

BILL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 21311530) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Baciu Com. Blejeşti, TELEORMAN, înregistrată la 9 martie 2007, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.654.505 lei, profit net de 4.519.372 lei, datorii de 10.978.657 lei, capitaluri proprii de 16.436.466 lei, 76 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.06 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.654.505lei

Venituri totale

33.563.576lei

Rezultat net

4.519.372lei

Datorii

10.978.657lei

Capitaluri proprii

16.436.466lei

Capital de lucru

690.620lei

Salariați

76

Cifră de afaceri pe salariat

429.665lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J34/191/2007
Data înregistrării
9 martie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. TELEORMAN, SAT BACIU COM. BLEJEŞTI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,1%
Profitul, față de anul trecut
+30,1%
Creștere anuală compusă
+27,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.89%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.84%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare39.34%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință23.14%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.239.802lei
I2Active circulante11.669.277lei
I3Stocuri413.809lei
I4Creanțe8.460.479lei
I5Casa și conturi la bănci2.794.989lei
I6Cheltuieli în avans8.052lei

Pasiv

I7Datorii10.978.657lei
I8Venituri în avans502.008lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.436.466lei
I11Capital subscris vărsat3.000.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.654.505lei
I14Venituri totale33.563.576lei
I15Cheltuieli totale28.192.532lei
I16Profit brut5.371.044lei
I18Profit net4.519.372lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați76

Indicatori · 2025

Marjă netă13,84%
Marjă brută16,45%
Rentabilitatea capitalurilor27,5%
Rentabilitatea activelor16,19%
Grad de îndatorare39,34%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat429.665lei
Fond de rulment690.620lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
23,14%
Creștere anuală compusă
27,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre BILL CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BILL CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.654.505 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.519.372 lei.
BILL CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BILL CONSTRUCT S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BILL CONSTRUCT S.R.L.?
76 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BILL CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.978.657 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BILL CONSTRUCT S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BILL CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BILL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .