COMPANIA DE APĂ OLT SA

Activă

3600 Captarea, tratarea şi distribuţia apei

COMPANIA DE APĂ OLT SA (CUI 21307548) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 8 martie 2007, cu activitatea principală „captarea, tratarea şi distribuţia apei” (CAEN 3600).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 95.369.464 lei, profit net de 7.275.469 lei, datorii de 161.077.451 lei, capitaluri proprii de 69.423.137 lei, 503 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
4.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

95.369.464lei

Venituri totale

114.221.412lei

Rezultat net

7.275.469lei

Datorii

161.077.451lei

Capitaluri proprii

69.423.137lei

Capital de lucru

145.232.984lei

Salariați

503

Cifră de afaceri pe salariat

189.601lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007000209284
Data înregistrării
8 martie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. ARTILERIEI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,5%
Profitul, față de anul trecut
-53,6%
Creștere anuală compusă
+13,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.91%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.9 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.63%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare11.39%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2.48%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.107.768.638lei
I2Active circulante306.310.435lei
I3Stocuri177.110lei
I4Creanțe272.838.631lei
I5Casa și conturi la bănci33.294.694lei
I6Cheltuieli în avans10.768lei

Pasiv

I7Datorii161.077.451lei
I8Venituri în avans1.180.919.819lei
I9Provizioane2.669.434lei
I10Capitaluri69.423.137lei
I11Capital subscris vărsat20.142.610lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă95.369.464lei
I14Venituri totale114.221.412lei
I15Cheltuieli totale104.783.116lei
I16Profit brut9.438.296lei
I18Profit net7.275.469lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați503

Indicatori · 2025

Marjă netă7,63%
Marjă brută9,9%
Rentabilitatea capitalurilor10,48%
Rentabilitatea activelor0,51%
Grad de îndatorare11,39%
Lichiditate curentă1,90
Cifră de afaceri pe salariat189.601lei
Fond de rulment145.232.984lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,48%
Creștere anuală compusă
13,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3600 Captarea, tratarea și distribuția apei

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre COMPANIA DE APĂ OLT SA

Ce cifră de afaceri are COMPANIA DE APĂ OLT SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 95.369.464 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.275.469 lei.
COMPANIA DE APĂ OLT SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMPANIA DE APĂ OLT SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMPANIA DE APĂ OLT SA?
503 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMPANIA DE APĂ OLT SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 161.077.451 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMPANIA DE APĂ OLT SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMPANIA DE APĂ OLT SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMPANIA DE APĂ OLT SA?
Activitatea principală este CAEN 3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .