INDPRODCOM SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

INDPRODCOM SRL (CUI 2118933) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sântandrei Orş. Simeria, HUNEDOARA, înregistrată la 28 noiembrie 1992, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 95.669.257 lei, profit net de 2.461.631 lei, datorii de 12.572.190 lei, capitaluri proprii de 19.442.206 lei, 137 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.57%
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

95.669.257lei

Venituri totale

96.872.480lei

Rezultat net

2.461.631lei

Datorii

12.572.190lei

Capitaluri proprii

19.442.206lei

Capital de lucru

2.185.480lei

Salariați

137

Cifră de afaceri pe salariat

698.316lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/1909/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992001909206
Data înregistrării
28 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT SÂNTANDREI ORŞ. SIMERIA, SÎNTANDREI, NR.1C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,9%
Profitul, față de anul trecut
-47,4%
Creștere anuală compusă
+13,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.79%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.57%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare39.31%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.92%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.224.006lei
I2Active circulante14.757.670lei
I3Stocuri6.605.792lei
I4Creanțe4.745.362lei
I5Casa și conturi la bănci3.406.516lei
I6Cheltuieli în avans84.886lei

Pasiv

I7Datorii12.572.190lei
I8Venituri în avans52.166lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.442.206lei
I11Capital subscris vărsat11.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă95.669.257lei
I14Venituri totale96.872.480lei
I15Cheltuieli totale93.782.227lei
I16Profit brut3.090.253lei
I18Profit net2.461.631lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați137

Indicatori · 2025

Marjă netă2,57%
Marjă brută3,23%
Rentabilitatea capitalurilor12,66%
Rentabilitatea activelor7,7%
Grad de îndatorare39,31%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat698.316lei
Fond de rulment2.185.480lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,92%
Creștere anuală compusă
13,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre INDPRODCOM SRL

Ce cifră de afaceri are INDPRODCOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 95.669.257 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.461.631 lei.
INDPRODCOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INDPRODCOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INDPRODCOM SRL?
137 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INDPRODCOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.572.190 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INDPRODCOM SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INDPRODCOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INDPRODCOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .