WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

WEST BETON CONSTRUCT S.R.L. (CUI 21186420) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Pantelimon Orş. Pantelimon, ILFOV, înregistrată la 23 februarie 2007, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 351.669.621 lei, profit net de 26.863.365 lei, datorii de 54.207.329 lei, capitaluri proprii de 26.983.833 lei, 720 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
29.83%
Lichiditate
1.32 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

351.669.621lei

Venituri totale

358.824.013lei

Rezultat net

26.863.365lei

Datorii

54.207.329lei

Capitaluri proprii

26.983.833lei

Capital de lucru

17.617.293lei

Salariați

720

Cifră de afaceri pe salariat

488.430lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022008600239
Data înregistrării
23 februarie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT PANTELIMON ORŞ. PANTELIMON, ŞOS DE CENTURA, NR.48 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+79,7%
Profitul, față de anul trecut
+190,6%
Creștere anuală compusă
+85,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.83%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.64%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare59.92%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință79.71%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7920082009201020112012201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.648.397lei
I2Active circulante71.824.622lei
I3Stocuri7.961.240lei
I4Creanțe56.705.095lei
I5Casa și conturi la bănci5.456.063lei
I6Cheltuieli în avans604.208lei

Pasiv

I7Datorii54.207.329lei
I8Venituri în avans2.428lei
I9Provizioane9.883.637lei
I10Capitaluri26.983.833lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă351.669.621lei
I14Venituri totale358.824.013lei
I15Cheltuieli totale327.554.285lei
I16Profit brut31.269.728lei
I18Profit net26.863.365lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați720

Indicatori · 2025

Marjă netă7,64%
Marjă brută8,89%
Rentabilitatea capitalurilor99,55%
Rentabilitatea activelor29,69%
Grad de îndatorare59,92%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat488.430lei
Fond de rulment17.617.293lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
79,71%
Creștere anuală compusă
85,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 351.669.621 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.863.365 lei.
WEST BETON CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.?
720 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 54.207.329 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WEST BETON CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WEST BETON CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .