MOBILA SA

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

MOBILA SA (CUI 2071776) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Slobozia, IALOMIŢA, înregistrată la 28 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 47.405.468 lei, profit net de 2.080.891 lei, datorii de 27.008.554 lei, capitaluri proprii de 15.178.064 lei, 236 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.8 x
Profitabilitate
4.39%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

47.405.468lei

Venituri totale

48.257.451lei

Rezultat net

2.080.891lei

Datorii

27.008.554lei

Capitaluri proprii

15.178.064lei

Capital de lucru

-5.509.395lei

Salariați

236

Cifră de afaceri pe salariat

200.871lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J21/55/1991
Data înregistrării
28 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, SOS. BRAILEI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31,2%
Profitul, față de anul trecut
-1,5%
Creștere anuală compusă
+15,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.55%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.8 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.39%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare57.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință31.17%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate25.126.658lei
I2Active circulante21.499.159lei
I3Stocuri8.326.292lei
I4Creanțe12.527.833lei
I5Casa și conturi la bănci645.034lei
I6Cheltuieli în avans875.749lei

Pasiv

I7Datorii27.008.554lei
I8Venituri în avans5.314.948lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.178.064lei
I11Capital subscris vărsat651.016lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă47.405.468lei
I14Venituri totale48.257.451lei
I15Cheltuieli totale46.080.834lei
I16Profit brut2.176.617lei
I18Profit net2.080.891lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați236

Indicatori · 2025

Marjă netă4,39%
Marjă brută4,59%
Rentabilitatea capitalurilor13,71%
Rentabilitatea activelor4,46%
Grad de îndatorare57,93%
Lichiditate curentă0,80
Cifră de afaceri pe salariat200.871lei
Fond de rulment-5.509.395lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
31,17%
Creștere anuală compusă
15,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre MOBILA SA

Ce cifră de afaceri are MOBILA SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 47.405.468 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.080.891 lei.
MOBILA SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOBILA SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MOBILA SA?
236 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOBILA SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.008.554 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOBILA SA?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOBILA SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOBILA SA?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .