COMIND SA

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

COMIND SA (CUI 2071180) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Slobozia, IALOMIŢA, înregistrată la 28 noiembrie 1992, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 49.728.100 lei, profit net de 839.092 lei, datorii de 5.216.977 lei, capitaluri proprii de 32.987.102 lei, 111 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.69%
Tendință
-10.96%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

49.728.100lei

Venituri totale

50.976.051lei

Rezultat net

839.092lei

Datorii

5.216.977lei

Capitaluri proprii

32.987.102lei

Capital de lucru

7.828.616lei

Salariați

111

Cifră de afaceri pe salariat

448.001lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000033213
Data înregistrării
28 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, BLD. MATEI BASARAB, BL.F2, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-11%
Profitul, față de anul trecut
-64%
Creștere anuală compusă
+0,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.11%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.5 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.69%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare13.62%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-10.96%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate25.261.539lei
I2Active circulante13.045.593lei
I3Stocuri4.356.932lei
I4Creanțe1.356.736lei
I5Casa și conturi la bănci7.331.925lei
I6Cheltuieli în avans20.956lei

Pasiv

I7Datorii5.216.977lei
I8Venituri în avans124.009lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.987.102lei
I11Capital subscris vărsat2.074.075lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă49.728.100lei
I14Venituri totale50.976.051lei
I15Cheltuieli totale49.960.141lei
I16Profit brut1.015.910lei
I18Profit net839.092lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați111

Indicatori · 2025

Marjă netă1,69%
Marjă brută2,04%
Rentabilitatea capitalurilor2,54%
Rentabilitatea activelor2,19%
Grad de îndatorare13,62%
Lichiditate curentă2,50
Cifră de afaceri pe salariat448.001lei
Fond de rulment7.828.616lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-10,96%
Creștere anuală compusă
0,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre COMIND SA

Ce cifră de afaceri are COMIND SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 49.728.100 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 839.092 lei.
COMIND SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMIND SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMIND SA?
111 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMIND SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.216.977 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMIND SA?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMIND SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMIND SA?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .