SIGUR LA VOLAN SRL

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

SIGUR LA VOLAN SRL (CUI 20668188) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 19 ianuarie 2007, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.789.774 lei, profit net de 50.910 lei, datorii de 903.687 lei, capitaluri proprii de 505.033 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.47 x
Profitabilitate
1.82%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.789.774lei

Venituri totale

3.208.187lei

Rezultat net

50.910lei

Datorii

903.687lei

Capitaluri proprii

505.033lei

Capital de lucru

-483.471lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

126.808lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/87/2007
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2007000087334
Data înregistrării
19 ianuarie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MIRĂUŢILOR, NR.3, CAMERA 3, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+42,2%
Profitul, față de anul trecut
+394,7%
Creștere anuală compusă
+27,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.03%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.47 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.82%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.73%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință42.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.261.727lei
I2Active circulante420.216lei
I3Stocuri105.423lei
I4Creanțe248.483lei
I5Casa și conturi la bănci66.310lei
I6Cheltuieli în avans139.526lei

Pasiv

I7Datorii903.687lei
I8Venituri în avans412.749lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri505.033lei
I11Capital subscris vărsat430.220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.789.774lei
I14Venituri totale3.208.187lei
I15Cheltuieli totale3.146.365lei
I16Profit brut61.822lei
I18Profit net50.910lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă1,82%
Marjă brută2,22%
Rentabilitatea capitalurilor10,08%
Rentabilitatea activelor3,03%
Grad de îndatorare53,73%
Lichiditate curentă0,47
Cifră de afaceri pe salariat126.808lei
Fond de rulment-483.471lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
42,21%
Creștere anuală compusă
27,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre SIGUR LA VOLAN SRL

Ce cifră de afaceri are SIGUR LA VOLAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.789.774 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.910 lei.
SIGUR LA VOLAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SIGUR LA VOLAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SIGUR LA VOLAN SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SIGUR LA VOLAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 903.687 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SIGUR LA VOLAN SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SIGUR LA VOLAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SIGUR LA VOLAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .