ELENOR SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ELENOR SRL (CUI 20659279) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti, GALAŢI, înregistrată la 19 ianuarie 2007, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 125.452.368 lei, profit net de 7.118.085 lei, datorii de 76.980.811 lei, capitaluri proprii de 24.542.183 lei, 106 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.32 x
Îndatorare
67.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

125.452.368lei

Venituri totale

140.118.009lei

Rezultat net

7.118.085lei

Datorii

76.980.811lei

Capitaluri proprii

24.542.183lei

Capital de lucru

-52.050.279lei

Salariați

106

Cifră de afaceri pe salariat

1.183.513lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007000079177
Data înregistrării
19 ianuarie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT TULUCEŞTI COM. TULUCEŞTI, STR. CALEA GALAŢI, KM 12+169. NR. CADASTRAL 4116. TARLA 27. PARCELA 375/10-25 LOT 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+299,3%
Profitul, față de anul trecut
+89,9%
Creștere anuală compusă
+35,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.41%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.32 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate5.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare67.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință299.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate89.680.206lei
I2Active circulante24.930.532lei
I3Stocuri4.931.900lei
I4Creanțe19.835.767lei
I5Casa și conturi la bănci162.865lei
I6Cheltuieli în avans483.979lei

Pasiv

I7Datorii76.980.811lei
I8Venituri în avans13.571.723lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri24.542.183lei
I11Capital subscris vărsat1.159.780lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă125.452.368lei
I14Venituri totale140.118.009lei
I15Cheltuieli totale132.930.335lei
I16Profit brut7.187.674lei
I18Profit net7.118.085lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați106

Indicatori · 2025

Marjă netă5,67%
Marjă brută5,73%
Rentabilitatea capitalurilor29%
Rentabilitatea activelor6,21%
Grad de îndatorare67,17%
Lichiditate curentă0,32
Cifră de afaceri pe salariat1,18 mil.lei
Fond de rulment-52.050.279lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
299,28%
Creștere anuală compusă
35,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre ELENOR SRL

Ce cifră de afaceri are ELENOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 125.452.368 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.118.085 lei.
ELENOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELENOR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ELENOR SRL?
106 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELENOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 76.980.811 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELENOR SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELENOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELENOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .