GRANDEMAR SA

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

GRANDEMAR SA (CUI 200947) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 27 noiembrie 1992, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 154.449.964 lei, profit net de 30.315.652 lei, datorii de 55.359.046 lei, capitaluri proprii de 121.523.908 lei, 196 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.25 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

154.449.964lei

Venituri totale

161.590.675lei

Rezultat net

30.315.652lei

Datorii

55.359.046lei

Capitaluri proprii

121.523.908lei

Capital de lucru

13.919.427lei

Salariați

196

Cifră de afaceri pe salariat

788.010lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000365121
Data înregistrării
27 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ŢEBEI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+33,1%
Profitul, față de anul trecut
+14,2%
Creștere anuală compusă
+3,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.16%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare30.59%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință33.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate111.663.489lei
I2Active circulante69.278.473lei
I3Stocuri28.476.992lei
I4Creanțe28.416.735lei
I5Casa și conturi la bănci12.384.746lei
I6Cheltuieli în avans518.545lei

Pasiv

I7Datorii55.359.046lei
I8Venituri în avans5.634lei
I9Provizioane4.571.919lei
I10Capitaluri121.523.908lei
I11Capital subscris vărsat6.978.750lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă154.449.964lei
I14Venituri totale161.590.675lei
I15Cheltuieli totale126.503.677lei
I16Profit brut35.086.998lei
I18Profit net30.315.652lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați196

Indicatori · 2025

Marjă netă19,63%
Marjă brută22,72%
Rentabilitatea capitalurilor24,95%
Rentabilitatea activelor16,75%
Grad de îndatorare30,59%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat788.010lei
Fond de rulment13.919.427lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
33,09%
Creștere anuală compusă
3,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GRANDEMAR SA

Ce cifră de afaceri are GRANDEMAR SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 154.449.964 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 30.315.652 lei.
GRANDEMAR SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRANDEMAR SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GRANDEMAR SA?
196 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRANDEMAR SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 55.359.046 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRANDEMAR SA?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRANDEMAR SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRANDEMAR SA?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .