DALMA GRUP SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

DALMA GRUP SRL (CUI 19738000) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Filipeştii de Pădure Com. Filipeştii de Pădure, PRAHOVA, înregistrată la 14 decembrie 2006, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.438.585 lei, profit net de 414.705 lei, datorii de 934.239 lei, capitaluri proprii de 651.105 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.438.585lei

Venituri totale

12.018.967lei

Rezultat net

414.705lei

Datorii

934.239lei

Capitaluri proprii

651.105lei

Capital de lucru

524.963lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

953.215lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/2743/2006
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2006002743299
Data înregistrării
14 decembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT FILIPEŞTII DE PĂDURE COM. FILIPEŞTII DE PĂDURE, STR. PRINCIPALĂ, NR.406

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,8%
Profitul, față de anul trecut
+11,3%
Creștere anuală compusă
+17,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.07%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.56 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.63%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință3.78%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate126.142lei
I2Active circulante1.459.202lei
I3Stocuri988.748lei
I4Creanțe368.639lei
I5Casa și conturi la bănci101.815lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii934.239lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri651.105lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.438.585lei
I14Venituri totale12.018.967lei
I15Cheltuieli totale11.533.256lei
I16Profit brut485.711lei
I18Profit net414.705lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă3,63%
Marjă brută4,25%
Rentabilitatea capitalurilor63,69%
Rentabilitatea activelor26,16%
Grad de îndatorare58,93%
Lichiditate curentă1,56
Cifră de afaceri pe salariat953.215lei
Fond de rulment524.963lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,78%
Creștere anuală compusă
17,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre DALMA GRUP SRL

Ce cifră de afaceri are DALMA GRUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.438.585 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 414.705 lei.
DALMA GRUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DALMA GRUP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DALMA GRUP SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DALMA GRUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 934.239 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DALMA GRUP SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DALMA GRUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DALMA GRUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .