CONSINSTAL ENERGY SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

CONSINSTAL ENERGY SRL (CUI 19657649) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 13 decembrie 2006, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.959.730 lei, profit net de 289.279 lei, datorii de 1.489.189 lei, capitaluri proprii de 164.681 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
2 ani
Solvabilitate
7.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.959.730lei

Venituri totale

6.022.923lei

Rezultat net

289.279lei

Datorii

1.489.189lei

Capitaluri proprii

164.681lei

Capital de lucru

500.659lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

662.192lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006001072383
Data înregistrării
13 decembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, BLD. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.48

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+222,6%
Profitul, față de anul trecut
+290,5%
Creștere anuală compusă
+15,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.54%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.85%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare68.21%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință222.58%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate193.482lei
I2Active circulante1.989.848lei
I3Stocuri20.909lei
I4Creanțe1.564.318lei
I5Casa și conturi la bănci404.621lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.489.189lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane529.460lei
I10Capitaluri164.681lei
I11Capital subscris vărsat10.250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.959.730lei
I14Venituri totale6.022.923lei
I15Cheltuieli totale5.687.161lei
I16Profit brut335.762lei
I18Profit net289.279lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă4,85%
Marjă brută5,63%
Rentabilitatea capitalurilor175,66%
Rentabilitatea activelor13,25%
Grad de îndatorare68,21%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat662.192lei
Fond de rulment500.659lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
222,58%
Creștere anuală compusă
15,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre CONSINSTAL ENERGY SRL

Ce cifră de afaceri are CONSINSTAL ENERGY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.959.730 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 289.279 lei.
CONSINSTAL ENERGY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSINSTAL ENERGY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONSINSTAL ENERGY SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSINSTAL ENERGY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.489.189 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSINSTAL ENERGY SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSINSTAL ENERGY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSINSTAL ENERGY SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .