KOMORA SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

KOMORA SRL (CUI 1929490) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.753.035 lei, profit net de 45.866 lei, datorii de 1.296.055 lei, capitaluri proprii de 1.684.618 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.67%
Tendință
-18.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.753.035lei

Venituri totale

2.755.041lei

Rezultat net

45.866lei

Datorii

1.296.055lei

Capitaluri proprii

1.684.618lei

Capital de lucru

682.330lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

152.946lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J51/568/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992000568510
Data înregistrării
30 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. STEJARULUI, BL.D8, SC.1, ET.P, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-18,5%
Profitul, față de anul trecut
-92,1%
Creștere anuală compusă
+0,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.52%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.67%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare43.48%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-18.51%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.002.288lei
I2Active circulante1.978.385lei
I3Stocuri3.975lei
I4Creanțe654.832lei
I5Casa și conturi la bănci1.319.578lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.296.055lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.684.618lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.753.035lei
I14Venituri totale2.755.041lei
I15Cheltuieli totale2.689.079lei
I16Profit brut65.962lei
I18Profit net45.866lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă1,67%
Marjă brută2,4%
Rentabilitatea capitalurilor2,72%
Rentabilitatea activelor1,54%
Grad de îndatorare43,48%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat152.946lei
Fond de rulment682.330lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-18,51%
Creștere anuală compusă
0,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre KOMORA SRL

Ce cifră de afaceri are KOMORA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.753.035 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.866 lei.
KOMORA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KOMORA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are KOMORA SRL?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KOMORA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.296.055 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KOMORA SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KOMORA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KOMORA SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .