ENERGOIL SRL

Activă

3512 Transportul energiei electrice

ENERGOIL SRL (CUI 19245575) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 28 noiembrie 2006, cu activitatea principală „transportul energiei electrice” (CAEN 3512).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 703.653 lei, profit net de 2.010.192 lei, datorii de 3.354.696 lei, capitaluri proprii de 2.814.366 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.23%
Lichiditate
1.34 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

703.653lei

Venituri totale

3.142.565lei

Rezultat net

2.010.192lei

Datorii

3.354.696lei

Capitaluri proprii

2.814.366lei

Capital de lucru

1.124.193lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

351.827lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006001789322
Data înregistrării
28 noiembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
3512 — Transportul energiei electrice
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. TIMOTEI POPOVICI, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,2%
Profitul, față de anul trecut
-2,9%
Creștere anuală compusă
+17,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.69%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate285.68%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare54.46%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-7.23%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.681.173lei
I2Active circulante4.478.889lei
I3Stocuri678.488lei
I4Creanțe1.699.425lei
I5Casa și conturi la bănci535.083lei
I6Cheltuieli în avans9.000lei

Pasiv

I7Datorii3.354.696lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.814.366lei
I11Capital subscris vărsat501.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă703.653lei
I14Venituri totale3.142.565lei
I15Cheltuieli totale746.593lei
I16Profit brut2.395.972lei
I18Profit net2.010.192lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă285,68%
Marjă brută340,5%
Rentabilitatea capitalurilor71,43%
Rentabilitatea activelor32,63%
Grad de îndatorare54,46%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat351.827lei
Fond de rulment1.124.193lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,23%
Creștere anuală compusă
17,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre ENERGOIL SRL

Ce cifră de afaceri are ENERGOIL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 703.653 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.010.192 lei.
ENERGOIL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENERGOIL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ENERGOIL SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENERGOIL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.354.696 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENERGOIL SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENERGOIL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENERGOIL SRL?
Activitatea principală este CAEN 3512 — Transportul energiei electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .