WAVES COMMUNICATION SRL

Activă

8551 Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional

WAVES COMMUNICATION SRL (CUI 19219487) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 22 noiembrie 2006, cu activitatea principală „învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional” (CAEN 8551).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 263.375 lei, profit net de 23.799 lei, datorii de 134.895 lei, capitaluri proprii de 17.051 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.78%
Solvabilitate
11.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

263.375lei

Venituri totale

263.864lei

Rezultat net

23.799lei

Datorii

134.895lei

Capitaluri proprii

17.051lei

Capital de lucru

518lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006003519134
Data înregistrării
22 noiembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
8551 — Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. MIRCEA CEL BĂTRÂN, NR.150A, BL.MD10/II, SC.A, ET.1, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,2%
Profitul, față de anul trecut
-42,7%
Creștere anuală compusă
-1,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.22%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.04%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare88.78%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință19.18%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.533lei
I2Active circulante135.413lei
I3Stocuri39.432lei
I4Creanțe68.472lei
I5Casa și conturi la bănci27.509lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii134.895lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.051lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă263.375lei
I14Venituri totale263.864lei
I15Cheltuieli totale234.793lei
I16Profit brut29.071lei
I18Profit net23.799lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă9,04%
Marjă brută11,04%
Rentabilitatea capitalurilor139,58%
Rentabilitatea activelor15,66%
Grad de îndatorare88,78%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment518lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
19,18%
Creștere anuală compusă
-1,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre WAVES COMMUNICATION SRL

Ce cifră de afaceri are WAVES COMMUNICATION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 263.375 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 23.799 lei.
WAVES COMMUNICATION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WAVES COMMUNICATION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are WAVES COMMUNICATION SRL?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WAVES COMMUNICATION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 134.895 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WAVES COMMUNICATION SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WAVES COMMUNICATION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WAVES COMMUNICATION SRL?
Activitatea principală este CAEN 8551 — Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .