GROUP ALLIO ROMANIA SRL
Activă7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
GROUP ALLIO ROMANIA SRL (CUI 19185600) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Com. Mogoşoaia, ILFOV, înregistrată la 10 noiembrie 2006, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 30.079.183 lei, profit net de 37.337 lei, datorii de 11.567.074 lei, capitaluri proprii de 6.781.766 lei, 41 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Profitabilitate
- 0.12%
- Îndatorare
- 64.44%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
30.079.183lei
Venituri totale
29.808.832lei
Rezultat net
37.337lei
Datorii
11.567.074lei
Capitaluri proprii
6.781.766lei
Capital de lucru
2.258.772lei
Salariați
41
Cifră de afaceri pe salariat
733.639lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J23/1662/2007
- Data înregistrării
- 10 noiembrie 2006
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
- Sediu social
- JUD. ILFOV, COM. MOGOŞOAIA, STR. CIOBANULUI, NR.5, SPAȚIUL C3/CORP P6, ÎN SUPRAFAŢA DE 1063 M.P.
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +29,7%
- Profitul, față de anul trecut
- -96,2%
- Creștere anuală compusă
- +18,7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate37.78%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate1.2 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate0.12%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare64.44%
Îndatorare ridicată.
- Tendință29.7%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 29,7%
- Creștere anuală compusă
- 18,71%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov
- GLĂVAN MARIUS PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55809476 · Sat Brăneşti Com. Brăneşti · înființată 06.11.2026PFA
- POPS BUSINESS HUB S.R.L. CUI 55809565 · Sat Găneasa Com. Găneasa · înființată 06.11.2026SRL
- MELIOR ONE S.R.L. CUI 55804657 · Orş. Voluntari · înființată 05.11.2026SRL
- CENTRO ACTIV PRO S.R.L. CUI 55779863 · Sat Găneasa Com. Găneasa · înființată 30.10.2026SRL
- OLARU C. PAUL PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55779979 · Orş. Bragadiru · înființată 30.10.2026PFA
- GCS AUTO PROJECT DESIGN S.R.L. CUI 55699411 · Orş. Bragadiru · înființată 12.10.2026TVASRL
Întrebări despre GROUP ALLIO ROMANIA SRL
- Ce cifră de afaceri are GROUP ALLIO ROMANIA SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 30.079.183 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.337 lei.
- GROUP ALLIO ROMANIA SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus GROUP ALLIO ROMANIA SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are GROUP ALLIO ROMANIA SRL?
- 41 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are GROUP ALLIO ROMANIA SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.567.074 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are GROUP ALLIO ROMANIA SRL?
- 71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- GROUP ALLIO ROMANIA SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are GROUP ALLIO ROMANIA SRL?
- Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .