TRANSGUARD SECURITY SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

TRANSGUARD SECURITY SRL (CUI 19182671) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 9 noiembrie 2006, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 46.530.074 lei, profit net de 6.792.738 lei, datorii de 16.797.384 lei, capitaluri proprii de 6.807.726 lei, 573 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.48%
Solvabilitate
28.97%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

46.530.074lei

Venituri totale

47.391.520lei

Rezultat net

6.792.738lei

Datorii

16.797.384lei

Capitaluri proprii

6.807.726lei

Capital de lucru

1.903.177lei

Salariați

573

Cifră de afaceri pe salariat

81.204lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006003385135
Data înregistrării
9 noiembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. MAMAIA, NR.122BIS, LOT 4, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,8%
Profitul, față de anul trecut
-19,9%
Creștere anuală compusă
+29,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare71.48%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.798.154lei
I2Active circulante18.700.561lei
I3Stocuri1.181.154lei
I4Creanțe14.898.068lei
I5Casa și conturi la bănci2.621.339lei
I6Cheltuieli în avans110.145lei

Pasiv

I7Datorii16.797.384lei
I8Venituri în avans3.750lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.807.726lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă46.530.074lei
I14Venituri totale47.391.520lei
I15Cheltuieli totale39.456.730lei
I16Profit brut7.934.790lei
I18Profit net6.792.738lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați573

Indicatori · 2025

Marjă netă14,6%
Marjă brută17,05%
Rentabilitatea capitalurilor99,78%
Rentabilitatea activelor28,91%
Grad de îndatorare71,48%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat81.204lei
Fond de rulment1.903.177lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,77%
Creștere anuală compusă
29,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre TRANSGUARD SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are TRANSGUARD SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 46.530.074 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.792.738 lei.
TRANSGUARD SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSGUARD SECURITY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TRANSGUARD SECURITY SRL?
573 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSGUARD SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.797.384 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSGUARD SECURITY SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSGUARD SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSGUARD SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .