V&S LACTOLAND COMPANY SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

V&S LACTOLAND COMPANY SRL (CUI 19142499) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Iratosu Com. Iratosu, ARAD, înregistrată la 27 octombrie 2006, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.451.449 lei, profit net de 879.093 lei, datorii de 6.790.421 lei, capitaluri proprii de 3.086.360 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.74 x
Îndatorare
68.79%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.451.449lei

Venituri totale

10.333.141lei

Rezultat net

879.093lei

Datorii

6.790.421lei

Capitaluri proprii

3.086.360lei

Capital de lucru

-1.778.690lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

1.075.242lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J02/1970/2006
Data înregistrării
27 octombrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. ARAD, SAT IRATOSU COM. IRATOSU, FERMA IRATOS, BIROUL NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,3%
Profitul, față de anul trecut
-27,9%
Creștere anuală compusă
+5,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.27%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate13.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.79%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință15.3%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.859.176lei
I2Active circulante5.011.731lei
I3Stocuri4.263.071lei
I4Creanțe689.919lei
I5Casa și conturi la bănci58.741lei
I6Cheltuieli în avans5.874lei

Pasiv

I7Datorii6.790.421lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.086.360lei
I11Capital subscris vărsat270lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.451.449lei
I14Venituri totale10.333.141lei
I15Cheltuieli totale9.451.336lei
I16Profit brut881.805lei
I18Profit net879.093lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă13,63%
Marjă brută13,67%
Rentabilitatea capitalurilor28,48%
Rentabilitatea activelor8,91%
Grad de îndatorare68,79%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat1,08 mil.lei
Fond de rulment-1.778.690lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
15,3%
Creștere anuală compusă
5,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre V&S LACTOLAND COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are V&S LACTOLAND COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.451.449 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 879.093 lei.
V&S LACTOLAND COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus V&S LACTOLAND COMPANY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are V&S LACTOLAND COMPANY SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are V&S LACTOLAND COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.790.421 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are V&S LACTOLAND COMPANY SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
V&S LACTOLAND COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are V&S LACTOLAND COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .