STEFA INVEST SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

STEFA INVEST SRL (CUI 19114243) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 19 octombrie 2006, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.142.599 lei, profit net de 347.137 lei, datorii de 1.691.054 lei, capitaluri proprii de 684.117 lei, 48 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.82%
Solvabilitate
28.65%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.142.599lei

Venituri totale

5.185.171lei

Rezultat net

347.137lei

Datorii

1.691.054lei

Capitaluri proprii

684.117lei

Capital de lucru

239.163lei

Salariați

48

Cifră de afaceri pe salariat

107.137lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006002255297
Data înregistrării
19 octombrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. MALU ROŞU, NR.69A, BL.141, SC.C1, ET.P, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,9%
Profitul, față de anul trecut
-31,6%
Creștere anuală compusă
+21,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.65%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.75%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare70.82%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate457.550lei
I2Active circulante1.930.217lei
I3Stocuri171.258lei
I4Creanțe777.145lei
I5Casa și conturi la bănci981.814lei
I6Cheltuieli în avans3.820lei

Pasiv

I7Datorii1.691.054lei
I8Venituri în avans16.416lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri684.117lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.142.599lei
I14Venituri totale5.185.171lei
I15Cheltuieli totale4.770.846lei
I16Profit brut414.325lei
I18Profit net347.137lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați48

Indicatori · 2025

Marjă netă6,75%
Marjă brută8,06%
Rentabilitatea capitalurilor50,74%
Rentabilitatea activelor14,54%
Grad de îndatorare70,82%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat107.137lei
Fond de rulment239.163lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,93%
Creștere anuală compusă
21,44%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre STEFA INVEST SRL

Ce cifră de afaceri are STEFA INVEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.142.599 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 347.137 lei.
STEFA INVEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STEFA INVEST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STEFA INVEST SRL?
48 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STEFA INVEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.691.054 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STEFA INVEST SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STEFA INVEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STEFA INVEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .