BV ART CONSTRUCT SRL

Activă

0125 Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi

BV ART CONSTRUCT SRL (CUI 19107459) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Crucea Com. Crucea, CONSTANŢA, înregistrată la 17 octombrie 2006, cu activitatea principală „cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi” (CAEN 0125).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 949.542 lei, profit net de 491.216 lei, datorii de 3.487.766 lei, capitaluri proprii de 970.737 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.41 x
Îndatorare
78.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

949.542lei

Venituri totale

1.697.204lei

Rezultat net

491.216lei

Datorii

3.487.766lei

Capitaluri proprii

970.737lei

Capital de lucru

-2.044.411lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

118.693lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001485131
Data înregistrării
17 octombrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, SAT CRUCEA COM. CRUCEA, ŞOS. BĂLTĂGEŞTIULUI, NR.10, PARTER, BL.C2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.106,8%
Profitul, față de anul trecut
-21,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.79%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.41 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate51.73%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.28%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1106.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6620082009201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.012.069lei
I2Active circulante1.443.355lei
I3Stocuri268.904lei
I4Creanțe1.171.016lei
I5Casa și conturi la bănci3.435lei
I6Cheltuieli în avans3.079lei

Pasiv

I7Datorii3.487.766lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri970.737lei
I11Capital subscris vărsat51.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă949.542lei
I14Venituri totale1.697.204lei
I15Cheltuieli totale1.177.236lei
I16Profit brut519.968lei
I18Profit net491.216lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă51,73%
Marjă brută54,76%
Rentabilitatea capitalurilor50,6%
Rentabilitatea activelor11,03%
Grad de îndatorare78,28%
Lichiditate curentă0,41
Cifră de afaceri pe salariat118.693lei
Fond de rulment-2.044.411lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1.106,76%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre BV ART CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are BV ART CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 949.542 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 491.216 lei.
BV ART CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BV ART CONSTRUCT SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BV ART CONSTRUCT SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BV ART CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.487.766 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BV ART CONSTRUCT SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BV ART CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BV ART CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .