HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L. (CUI 19024418) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 18 septembrie 2006, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 730.302.860 lei, profit net de 47.742.637 lei, datorii de 375.358.093 lei, capitaluri proprii de 81.016.575 lei, 627 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.35%
Solvabilitate
17.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

730.302.860lei

Venituri totale

671.338.792lei

Rezultat net

47.742.637lei

Datorii

375.358.093lei

Capitaluri proprii

81.016.575lei

Capital de lucru

80.591.159lei

Salariați

627

Cifră de afaceri pe salariat

1.164.757lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006014801400
Data înregistrării
18 septembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, ŞOS ORHIDEELOR, NR.15A, ETAJ 7, 8 ŞI 9 TURNUL DE SUD

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+77,9%
Profitul, față de anul trecut
+580,1%
Creștere anuală compusă
+15,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.34%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.54%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare80.35%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință77.88%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.182.792lei
I2Active circulante455.949.252lei
I3Stocuri115.127.959lei
I4Creanțe170.203.690lei
I5Casa și conturi la bănci170.617.603lei
I6Cheltuieli în avans474.266lei

Pasiv

I7Datorii375.358.093lei
I8Venituri în avans65.734lei
I9Provizioane11.165.908lei
I10Capitaluri81.016.575lei
I11Capital subscris vărsat28.674.630lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă730.302.860lei
I14Venituri totale671.338.792lei
I15Cheltuieli totale605.709.169lei
I16Profit brut65.629.623lei
I18Profit net47.742.637lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați627

Indicatori · 2025

Marjă netă6,54%
Marjă brută8,99%
Rentabilitatea capitalurilor58,93%
Rentabilitatea activelor10,22%
Grad de îndatorare80,35%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat1,16 mil.lei
Fond de rulment80.591.159lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
77,88%
Creștere anuală compusă
15,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 730.302.860 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 47.742.637 lei.
HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.?
627 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 375.358.093 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .