NENVIC SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

NENVIC SRL (CUI 18986759) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 4 septembrie 2006, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.230.531 lei, profit net de 898.458 lei, datorii de 4.244.492 lei, capitaluri proprii de 1.601.164 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.54 x
Îndatorare
72.61%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.230.531lei

Venituri totale

6.346.708lei

Rezultat net

898.458lei

Datorii

4.244.492lei

Capitaluri proprii

1.601.164lei

Capital de lucru

-1.957.770lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

519.211lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000057085
Data înregistrării
4 septembrie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ZIZINULUI, NR.10, BL.38, SC.A, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+67,5%
Profitul, față de anul trecut
+24,5%
Creștere anuală compusă
+5,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.39%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.54 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate14.42%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.61%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință67.52%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.558.934lei
I2Active circulante2.286.722lei
I3Stocuri109.539lei
I4Creanțe1.937.973lei
I5Casa și conturi la bănci239.210lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.244.492lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.601.164lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.230.531lei
I14Venituri totale6.346.708lei
I15Cheltuieli totale5.253.250lei
I16Profit brut1.093.458lei
I18Profit net898.458lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă14,42%
Marjă brută17,55%
Rentabilitatea capitalurilor56,11%
Rentabilitatea activelor15,37%
Grad de îndatorare72,61%
Lichiditate curentă0,54
Cifră de afaceri pe salariat519.211lei
Fond de rulment-1.957.770lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
67,52%
Creștere anuală compusă
5,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre NENVIC SRL

Ce cifră de afaceri are NENVIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.230.531 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 898.458 lei.
NENVIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NENVIC SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NENVIC SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NENVIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.244.492 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NENVIC SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NENVIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NENVIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .