PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL (CUI 18941587) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 17 august 2006, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 90.726.844 lei, profit net de 5.110.790 lei, datorii de 33.462.948 lei, capitaluri proprii de 5.515.861 lei, 153 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
85.85%
Lichiditate
0.97 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

90.726.844lei

Venituri totale

80.779.309lei

Rezultat net

5.110.790lei

Datorii

33.462.948lei

Capitaluri proprii

5.515.861lei

Capital de lucru

-1.152.500lei

Salariați

153

Cifră de afaceri pe salariat

592.986lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/833/2006
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2006000833152
Data înregistrării
17 august 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. PREOT TOMA GEORGESCU, NR.7 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+51,1%
Profitul, față de anul trecut
+27,8%
Creștere anuală compusă
+58,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.15%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.63%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare85.85%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință51.06%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.668.361lei
I2Active circulante32.310.448lei
I3Stocuri16.282.628lei
I4Creanțe8.874.795lei
I5Casa și conturi la bănci7.153.025lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii33.462.948lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.515.861lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă90.726.844lei
I14Venituri totale80.779.309lei
I15Cheltuieli totale74.725.906lei
I16Profit brut6.053.403lei
I18Profit net5.110.790lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați153

Indicatori · 2025

Marjă netă5,63%
Marjă brută6,67%
Rentabilitatea capitalurilor92,66%
Rentabilitatea activelor13,11%
Grad de îndatorare85,85%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat592.986lei
Fond de rulment-1.152.500lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
51,06%
Creștere anuală compusă
58,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL

Ce cifră de afaceri are PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 90.726.844 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.110.790 lei.
PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL?
153 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 33.462.948 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .