RAJA SA

Activă

3600 Captarea, tratarea şi distribuţia apei

RAJA SA (CUI 1890420) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 9 noiembrie 1992, cu activitatea principală „captarea, tratarea şi distribuţia apei” (CAEN 3600).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 615.932.368 lei, profit net de 43.271.503 lei, datorii de 327.130.943 lei, capitaluri proprii de 574.886.674 lei, 2.410 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
24.93%
Lichiditate
1.19 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

615.932.368lei

Venituri totale

629.205.848lei

Rezultat net

43.271.503lei

Datorii

327.130.943lei

Capitaluri proprii

574.886.674lei

Capital de lucru

61.333.339lei

Salariați

2.410

Cifră de afaceri pe salariat

255.574lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000080136
Data înregistrării
9 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. CĂLĂRAŞI, NR.22-24

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,6%
Profitul, față de anul trecut
+43,3%
Creștere anuală compusă
+9,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.03%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare14.19%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.62%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8020082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.917.536.190lei
I2Active circulante388.464.282lei
I3Stocuri26.763.874lei
I4Creanțe113.168.831lei
I5Casa și conturi la bănci248.531.577lei
I6Cheltuieli în avans1.342.358lei

Pasiv

I7Datorii327.130.943lei
I8Venituri în avans1.374.414.547lei
I9Provizioane30.910.666lei
I10Capitaluri574.886.674lei
I11Capital subscris vărsat33.032.820lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă615.932.368lei
I14Venituri totale629.205.848lei
I15Cheltuieli totale575.981.565lei
I16Profit brut53.224.283lei
I18Profit net43.271.503lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2.410

Indicatori · 2025

Marjă netă7,03%
Marjă brută8,64%
Rentabilitatea capitalurilor7,53%
Rentabilitatea activelor1,88%
Grad de îndatorare14,19%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat255.574lei
Fond de rulment61.333.339lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,62%
Creștere anuală compusă
9,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3600 Captarea, tratarea și distribuția apei

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre RAJA SA

Ce cifră de afaceri are RAJA SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 615.932.368 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 43.271.503 lei.
RAJA SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAJA SA?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RAJA SA?
2.410 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAJA SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 327.130.943 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAJA SA?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAJA SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAJA SA?
Activitatea principală este CAEN 3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .