GREENDAYS SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

GREENDAYS SRL (CUI 18903400) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Tăuţii de Sus Orş. Baia Sprie, MARAMUREŞ, înregistrată la 2 august 2006, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.646.394 lei, profit net de 162.675 lei, datorii de 5.245.007 lei, capitaluri proprii de 1.411.357 lei, 51 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.29%
Îndatorare
79.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.646.394lei

Venituri totale

12.691.503lei

Rezultat net

162.675lei

Datorii

5.245.007lei

Capitaluri proprii

1.411.357lei

Capital de lucru

338.824lei

Salariați

51

Cifră de afaceri pe salariat

247.969lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006001197246
Data înregistrării
2 august 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, LOC. TĂUŢII DE SUS ORŞ. BAIA SPRIE, STR. FORESTIERULUI, NR.213, BIROU NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,4%
Profitul, față de anul trecut
-70,2%
Creștere anuală compusă
+45,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.29%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare79.08%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.38%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.048.742lei
I2Active circulante5.583.831lei
I3Stocuri158.925lei
I4Creanțe5.109.374lei
I5Casa și conturi la bănci315.532lei
I6Cheltuieli în avans23.791lei

Pasiv

I7Datorii5.245.007lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.411.357lei
I11Capital subscris vărsat1.133.430lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.646.394lei
I14Venituri totale12.691.503lei
I15Cheltuieli totale12.473.570lei
I16Profit brut217.933lei
I18Profit net162.675lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați51

Indicatori · 2025

Marjă netă1,29%
Marjă brută1,72%
Rentabilitatea capitalurilor11,53%
Rentabilitatea activelor2,45%
Grad de îndatorare79,08%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat247.969lei
Fond de rulment338.824lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,38%
Creștere anuală compusă
45,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre GREENDAYS SRL

Ce cifră de afaceri are GREENDAYS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.646.394 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 162.675 lei.
GREENDAYS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GREENDAYS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GREENDAYS SRL?
51 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GREENDAYS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.245.007 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GREENDAYS SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GREENDAYS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GREENDAYS SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .