GENERAL OPTIC SRL

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

GENERAL OPTIC SRL (CUI 18878765) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cojasca Com. Cojasca, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 25 iulie 2006, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 712.786 lei, profit net de 168.263 lei, datorii de 268.201 lei, capitaluri proprii de 168.623 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.01%
Lichiditate
1.29 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

712.786lei

Venituri totale

1.046.028lei

Rezultat net

168.263lei

Datorii

268.201lei

Capitaluri proprii

168.623lei

Capital de lucru

78.446lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

237.595lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000409157
Data înregistrării
25 iulie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT COJASCA COM. COJASCA, STR. RĂDULESCU, NR.95

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,3%
Profitul, față de anul trecut
+19,5%
Creștere anuală compusă
+10,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.99%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.01%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.29%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate85.861lei
I2Active circulante346.647lei
I3Stocuri60.404lei
I4Creanțe151.756lei
I5Casa și conturi la bănci134.487lei
I6Cheltuieli în avans4.316lei

Pasiv

I7Datorii268.201lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri168.623lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă712.786lei
I14Venituri totale1.046.028lei
I15Cheltuieli totale846.930lei
I16Profit brut199.098lei
I18Profit net168.263lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă23,61%
Marjă brută27,93%
Rentabilitatea capitalurilor99,79%
Rentabilitatea activelor38,9%
Grad de îndatorare62,01%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat237.595lei
Fond de rulment78.446lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,29%
Creștere anuală compusă
10,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre GENERAL OPTIC SRL

Ce cifră de afaceri are GENERAL OPTIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 712.786 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 168.263 lei.
GENERAL OPTIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENERAL OPTIC SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GENERAL OPTIC SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENERAL OPTIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 268.201 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENERAL OPTIC SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENERAL OPTIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENERAL OPTIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .