LUNGAU SRL

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

LUNGAU SRL (CUI 18875122) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Iertof Com. Vrani, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 24 iulie 2006, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.782.471 lei, profit net de 136.571 lei, datorii de 3.733.895 lei, capitaluri proprii de 4.302.531 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.91%
Lichiditate
1.44 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.782.471lei

Venituri totale

3.974.968lei

Rezultat net

136.571lei

Datorii

3.733.895lei

Capitaluri proprii

4.302.531lei

Capital de lucru

1.632.563lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

556.494lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000608118
Data înregistrării
24 iulie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT IERTOF COM. VRANI, G IERTOF, FERMA ZOOTEHNICĂ IERTOF. CAMERA NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,3%
Profitul, față de anul trecut
+3.543,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.91%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare39.92%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1.31%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.986.369lei
I2Active circulante5.366.458lei
I3Stocuri2.399.603lei
I4Creanțe2.830.277lei
I5Casa și conturi la bănci136.578lei
I6Cheltuieli în avans243.975lei

Pasiv

I7Datorii3.733.895lei
I8Venituri în avans1.560.376lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.302.531lei
I11Capital subscris vărsat4.308lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.782.471lei
I14Venituri totale3.974.968lei
I15Cheltuieli totale3.813.917lei
I16Profit brut161.051lei
I18Profit net136.571lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă4,91%
Marjă brută5,79%
Rentabilitatea capitalurilor3,17%
Rentabilitatea activelor1,46%
Grad de îndatorare39,92%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat556.494lei
Fond de rulment1.632.563lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
1,31%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre LUNGAU SRL

Ce cifră de afaceri are LUNGAU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.782.471 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 136.571 lei.
LUNGAU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUNGAU SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are LUNGAU SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUNGAU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.733.895 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUNGAU SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUNGAU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUNGAU SRL?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .