SEISIM SERV SRL

Activă

5611 Restaurante

SEISIM SERV SRL (CUI 18803010) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Acăţari Com. Acăţari, MUREŞ, înregistrată la 28 iunie 2006, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.222.617 lei, profit net de 738.803 lei, datorii de 2.404.462 lei, capitaluri proprii de 912.579 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.74 x
Îndatorare
71.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.222.617lei

Venituri totale

11.445.797lei

Rezultat net

738.803lei

Datorii

2.404.462lei

Capitaluri proprii

912.579lei

Capital de lucru

-629.892lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

260.991lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006001044269
Data înregistrării
28 iunie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT ACĂŢARI COM. ACĂŢARI, DRUMUL D.N. 13, KM. 161+300 STG, VATMAN

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,5%
Profitul, față de anul trecut
+5,9%
Creștere anuală compusă
+24,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.3%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.58%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare71.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.54%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.567.916lei
I2Active circulante1.774.570lei
I3Stocuri172.931lei
I4Creanțe960.565lei
I5Casa și conturi la bănci641.074lei
I6Cheltuieli în avans76.121lei

Pasiv

I7Datorii2.404.462lei
I8Venituri în avans101.566lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri912.579lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.222.617lei
I14Venituri totale11.445.797lei
I15Cheltuieli totale10.432.577lei
I16Profit brut1.013.220lei
I18Profit net738.803lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă6,58%
Marjă brută9,03%
Rentabilitatea capitalurilor80,96%
Rentabilitatea activelor22,1%
Grad de îndatorare71,94%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat260.991lei
Fond de rulment-629.892lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,54%
Creștere anuală compusă
24,35%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre SEISIM SERV SRL

Ce cifră de afaceri are SEISIM SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.222.617 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 738.803 lei.
SEISIM SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SEISIM SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SEISIM SERV SRL?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SEISIM SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.404.462 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SEISIM SERV SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SEISIM SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SEISIM SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .