SELENA LUX A.G. S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

SELENA LUX A.G. S.R.L. (CUI 18773068) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 16 iunie 2006, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.231.567 lei, profit net de 16.762 lei, datorii de 834.745 lei, capitaluri proprii de 720.778 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.36%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.231.567lei

Venituri totale

1.308.427lei

Rezultat net

16.762lei

Datorii

834.745lei

Capitaluri proprii

720.778lei

Capital de lucru

628.788lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

410.522lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006001009035
Data înregistrării
16 iunie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. ION MINULESCU, BL.B11, SC.B, ET.2, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,3%
Profitul, față de anul trecut
+458,7%
Creștere anuală compusă
+5,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.34%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.75 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.36%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.66%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.29%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate91.990lei
I2Active circulante1.463.533lei
I3Stocuri233.323lei
I4Creanțe249.880lei
I5Casa și conturi la bănci980.330lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii834.745lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri720.778lei
I11Capital subscris vărsat30.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.231.567lei
I14Venituri totale1.308.427lei
I15Cheltuieli totale1.289.022lei
I16Profit brut19.405lei
I18Profit net16.762lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă1,36%
Marjă brută1,58%
Rentabilitatea capitalurilor2,33%
Rentabilitatea activelor1,08%
Grad de îndatorare53,66%
Lichiditate curentă1,75
Cifră de afaceri pe salariat410.522lei
Fond de rulment628.788lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,29%
Creștere anuală compusă
5,29%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre SELENA LUX A.G. S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SELENA LUX A.G. S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.231.567 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.762 lei.
SELENA LUX A.G. S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SELENA LUX A.G. S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SELENA LUX A.G. S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SELENA LUX A.G. S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 834.745 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SELENA LUX A.G. S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SELENA LUX A.G. S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SELENA LUX A.G. S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .