RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L. (CUI 18765472) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 iunie 2006, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.116.377.919 lei, profit net de 55.041.951 lei, datorii de 216.282.003 lei, capitaluri proprii de 480.929.730 lei, 1.572 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.116.377.919lei

Venituri totale

1.138.580.678lei

Rezultat net

55.041.951lei

Datorii

216.282.003lei

Capitaluri proprii

480.929.730lei

Capital de lucru

314.742.554lei

Salariați

1.572

Cifră de afaceri pe salariat

710.164lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019004670407
Data înregistrării
15 iunie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR PRECIZIEI, NR.3G, CLĂDIREA A. PARTER. CAMERA AP 03

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2%
Profitul, față de anul trecut
-1,1%
Creștere anuală compusă
+7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.23%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.46 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.93%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare27.09%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2.02%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate267.410.461lei
I2Active circulante531.024.557lei
I3Stocuri489.479lei
I4Creanțe174.642.407lei
I5Casa și conturi la bănci355.892.671lei
I6Cheltuieli în avans65.000lei

Pasiv

I7Datorii216.282.003lei
I8Venituri în avans41.807.595lei
I9Provizioane59.480.690lei
I10Capitaluri480.929.730lei
I11Capital subscris vărsat383.586.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.116.377.919lei
I14Venituri totale1.138.580.678lei
I15Cheltuieli totale1.072.321.329lei
I16Profit brut66.259.349lei
I18Profit net55.041.951lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.572

Indicatori · 2025

Marjă netă4,93%
Marjă brută5,94%
Rentabilitatea capitalurilor11,44%
Rentabilitatea activelor6,89%
Grad de îndatorare27,09%
Lichiditate curentă2,46
Cifră de afaceri pe salariat710.164lei
Fond de rulment314.742.554lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
2,02%
Creștere anuală compusă
7,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.116.377.919 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 55.041.951 lei.
RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.?
1.572 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 216.282.003 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .