UNION SERV SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

UNION SERV SRL (CUI 1868341) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Mangalia, CONSTANŢA, înregistrată la 9 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 57.423.301 lei, profit net de 14.821.327 lei, datorii de 20.966.661 lei, capitaluri proprii de 19.794.441 lei, 150 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.02 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

57.423.301lei

Venituri totale

58.255.081lei

Rezultat net

14.821.327lei

Datorii

20.966.661lei

Capitaluri proprii

19.794.441lei

Capital de lucru

316.682lei

Salariați

150

Cifră de afaceri pe salariat

382.822lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991004713133
Data înregistrării
9 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. M.I.DOBROGIANU, NR.20B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+103,2%
Profitul, față de anul trecut
+346,7%
Creștere anuală compusă
+56,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.59%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate25.81%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.46%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință103.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate19.457.128lei
I2Active circulante21.283.343lei
I3Stocuri1.688.656lei
I4Creanțe12.770.457lei
I5Casa și conturi la bănci6.824.230lei
I6Cheltuieli în avans291.017lei

Pasiv

I7Datorii20.966.661lei
I8Venituri în avans270.386lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.794.441lei
I11Capital subscris vărsat145.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă57.423.301lei
I14Venituri totale58.255.081lei
I15Cheltuieli totale41.187.692lei
I16Profit brut17.067.389lei
I18Profit net14.821.327lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați150

Indicatori · 2025

Marjă netă25,81%
Marjă brută29,72%
Rentabilitatea capitalurilor74,88%
Rentabilitatea activelor36,38%
Grad de îndatorare51,46%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat382.822lei
Fond de rulment316.682lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
103,19%
Creștere anuală compusă
56,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre UNION SERV SRL

Ce cifră de afaceri are UNION SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 57.423.301 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.821.327 lei.
UNION SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UNION SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are UNION SERV SRL?
150 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UNION SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.966.661 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UNION SERV SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UNION SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UNION SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .