MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L. (CUI 18646226) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 9 mai 2006, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 82.416.534 lei, profit net de 9.633.694 lei, datorii de 36.049.591 lei, capitaluri proprii de 4.804.545 lei, 94 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.16%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

82.416.534lei

Venituri totale

54.112.001lei

Rezultat net

9.633.694lei

Datorii

36.049.591lei

Capitaluri proprii

4.804.545lei

Capital de lucru

9.833.439lei

Salariați

94

Cifră de afaceri pe salariat

876.772lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000919171
Data înregistrării
9 mai 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. BRĂILEI, NR.37, CAMERELE 12.13.15.18.19.20.21.23, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+75%
Profitul, față de anul trecut
+161%
Creștere anuală compusă
+10,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.02%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.27 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.69%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.16%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință74.96%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.081.219lei
I2Active circulante45.883.030lei
I3Stocuri13.098.977lei
I4Creanțe10.020.638lei
I5Casa și conturi la bănci22.763.415lei
I6Cheltuieli în avans11.380lei

Pasiv

I7Datorii36.049.591lei
I8Venituri în avans3.711.080lei
I9Provizioane3.410.413lei
I10Capitaluri4.804.545lei
I11Capital subscris vărsat71.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă82.416.534lei
I14Venituri totale54.112.001lei
I15Cheltuieli totale42.132.189lei
I16Profit brut11.979.812lei
I18Profit net9.633.694lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați94

Indicatori · 2025

Marjă netă11,69%
Marjă brută14,54%
Rentabilitatea capitalurilor200,51%
Rentabilitatea activelor20,09%
Grad de îndatorare75,16%
Lichiditate curentă1,27
Cifră de afaceri pe salariat876.772lei
Fond de rulment9.833.439lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
74,96%
Creștere anuală compusă
10,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 82.416.534 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.633.694 lei.
MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.?
94 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.049.591 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .