FERCA MEDICAL SRL

Activă

7430 Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)

FERCA MEDICAL SRL (CUI 18636605) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 4 mai 2006, cu activitatea principală „activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)” (CAEN 7430).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.752.074 lei, profit net de 4.293.622 lei, datorii de 4.387.397 lei, capitaluri proprii de 4.536.572 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.752.074lei

Venituri totale

12.763.696lei

Rezultat net

4.293.622lei

Datorii

4.387.397lei

Capitaluri proprii

4.536.572lei

Capital de lucru

4.187.956lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

980.929lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006007245404
Data înregistrării
4 mai 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
7430 — Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. COMPLEXULUI, NR.3, BL.61, SC.2, ET.5, AP.65

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+53,3%
Profitul, față de anul trecut
+40,1%
Creștere anuală compusă
+15,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.01%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.95 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate33.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.33%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință53.27%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA97200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate318.981lei
I2Active circulante8.575.353lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.202.226lei
I5Casa și conturi la bănci3.373.127lei
I6Cheltuieli în avans29.635lei

Pasiv

I7Datorii4.387.397lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.536.572lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.752.074lei
I14Venituri totale12.763.696lei
I15Cheltuieli totale7.608.383lei
I16Profit brut5.155.313lei
I18Profit net4.293.622lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă33,67%
Marjă brută40,43%
Rentabilitatea capitalurilor94,64%
Rentabilitatea activelor48,27%
Grad de îndatorare49,33%
Lichiditate curentă1,95
Cifră de afaceri pe salariat980.929lei
Fond de rulment4.187.956lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
53,27%
Creștere anuală compusă
15,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FERCA MEDICAL SRL

Ce cifră de afaceri are FERCA MEDICAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.752.074 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.293.622 lei.
FERCA MEDICAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERCA MEDICAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FERCA MEDICAL SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERCA MEDICAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.387.397 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERCA MEDICAL SRL?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERCA MEDICAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERCA MEDICAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 7430 — Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .