JUNIOR FOREST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

JUNIOR FOREST SRL (CUI 18629705) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sebiş, ARAD, înregistrată la 3 mai 2006, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.022.224 lei, profit net de 409.423 lei, datorii de 2.482.995 lei, capitaluri proprii de 5.071.276 lei, 40 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.71%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.022.224lei

Venituri totale

10.917.120lei

Rezultat net

409.423lei

Datorii

2.482.995lei

Capitaluri proprii

5.071.276lei

Capital de lucru

1.930.826lei

Salariați

40

Cifră de afaceri pe salariat

275.556lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000805027
Data înregistrării
3 mai 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. SEBIŞ, STR. ABATORULUI, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,4%
Profitul, față de anul trecut
+74,9%
Creștere anuală compusă
+25%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.97%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.78 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.71%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare31.32%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință30.35%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.514.181lei
I2Active circulante4.413.821lei
I3Stocuri8.419lei
I4Creanțe1.994.943lei
I5Casa și conturi la bănci2.410.459lei
I6Cheltuieli în avans552lei

Pasiv

I7Datorii2.482.995lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane374.283lei
I10Capitaluri5.071.276lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.022.224lei
I14Venituri totale10.917.120lei
I15Cheltuieli totale10.380.534lei
I16Profit brut536.586lei
I18Profit net409.423lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați40

Indicatori · 2025

Marjă netă3,71%
Marjă brută4,87%
Rentabilitatea capitalurilor8,07%
Rentabilitatea activelor5,16%
Grad de îndatorare31,32%
Lichiditate curentă1,78
Cifră de afaceri pe salariat275.556lei
Fond de rulment1.930.826lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
30,35%
Creștere anuală compusă
25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre JUNIOR FOREST SRL

Ce cifră de afaceri are JUNIOR FOREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.022.224 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 409.423 lei.
JUNIOR FOREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus JUNIOR FOREST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are JUNIOR FOREST SRL?
40 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are JUNIOR FOREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.482.995 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are JUNIOR FOREST SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
JUNIOR FOREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are JUNIOR FOREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .