PROD ANCA SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

PROD ANCA SRL (CUI 18546863) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Luduş, MUREŞ, înregistrată la 3 aprilie 2006, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.066.394 lei, profit net de 34.435 lei, datorii de 569.269 lei, capitaluri proprii de 185.439 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.93 x
Profitabilitate
1.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.066.394lei

Venituri totale

3.929.095lei

Rezultat net

34.435lei

Datorii

569.269lei

Capitaluri proprii

185.439lei

Capital de lucru

-41.214lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

103.320lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000539267
Data înregistrării
3 aprilie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. MUREŞ, ORŞ. LUDUŞ, B-DUL 1 DECEMBRIE 1918, BL.4, SC.A, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,5%
Profitul, față de anul trecut
+7.569,3%
Creștere anuală compusă
+12,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.9%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.67%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare76.43%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.53%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA58200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate216.796lei
I2Active circulante528.055lei
I3Stocuri400.032lei
I4Creanțe114.689lei
I5Casa și conturi la bănci13.334lei
I6Cheltuieli în avans9.857lei

Pasiv

I7Datorii569.269lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri185.439lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.066.394lei
I14Venituri totale3.929.095lei
I15Cheltuieli totale3.890.176lei
I16Profit brut38.919lei
I18Profit net34.435lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă1,67%
Marjă brută1,88%
Rentabilitatea capitalurilor18,57%
Rentabilitatea activelor4,62%
Grad de îndatorare76,43%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat103.320lei
Fond de rulment-41.214lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,53%
Creștere anuală compusă
12,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre PROD ANCA SRL

Ce cifră de afaceri are PROD ANCA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.066.394 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 34.435 lei.
PROD ANCA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROD ANCA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PROD ANCA SRL?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROD ANCA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 569.269 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROD ANCA SRL?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROD ANCA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROD ANCA SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .