HIGHBERG SOLUTION SRL

Activă

2522 Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal

HIGHBERG SOLUTION SRL (CUI 18520049) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 27 martie 2006, cu activitatea principală „fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal” (CAEN 2522).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.366.443 lei, profit net de 3.799.190 lei, datorii de 16.301.300 lei, capitaluri proprii de 4.924.519 lei, 73 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.63%
Solvabilitate
23.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.366.443lei

Venituri totale

33.942.069lei

Rezultat net

3.799.190lei

Datorii

16.301.300lei

Capitaluri proprii

4.924.519lei

Capital de lucru

1.598.408lei

Salariați

73

Cifră de afaceri pe salariat

443.376lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000655299
Data înregistrării
27 martie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. MARAMUREŞ, NR.12, CAMERELE 5-123. 5-124. 5-125, ET.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,9%
Profitul, față de anul trecut
-16,2%
Creștere anuală compusă
+7,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.15%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.63%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.374.111lei
I2Active circulante17.899.708lei
I3Stocuri4.056.202lei
I4Creanțe11.463.427lei
I5Casa și conturi la bănci2.380.079lei
I6Cheltuieli în avans54.023lei

Pasiv

I7Datorii16.301.300lei
I8Venituri în avans102.023lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.924.519lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.366.443lei
I14Venituri totale33.942.069lei
I15Cheltuieli totale29.393.351lei
I16Profit brut4.548.718lei
I18Profit net3.799.190lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați73

Indicatori · 2025

Marjă netă11,74%
Marjă brută14,05%
Rentabilitatea capitalurilor77,15%
Rentabilitatea activelor17,86%
Grad de îndatorare76,63%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat443.376lei
Fond de rulment1.598.408lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,9%
Creștere anuală compusă
7,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre HIGHBERG SOLUTION SRL

Ce cifră de afaceri are HIGHBERG SOLUTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.366.443 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.799.190 lei.
HIGHBERG SOLUTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HIGHBERG SOLUTION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HIGHBERG SOLUTION SRL?
73 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HIGHBERG SOLUTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.301.300 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HIGHBERG SOLUTION SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HIGHBERG SOLUTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HIGHBERG SOLUTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .