BRADUL S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

BRADUL S.R.L. (CUI 1848336) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nădrag Com. Nădrag, TIMIŞ, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.740.198 lei, profit net de 37.249 lei, datorii de 1.192.968 lei, capitaluri proprii de 4.414.887 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.36%
Tendință
-10.2%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.740.198lei

Venituri totale

2.753.500lei

Rezultat net

37.249lei

Datorii

1.192.968lei

Capitaluri proprii

4.414.887lei

Capital de lucru

4.189.741lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

144.221lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/2820/1992
Data înregistrării
30 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT NĂDRAG COM. NĂDRAG, STR. TINERETULUI, BL.8, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,2%
Profitul, față de anul trecut
+6,2%
Creștere anuală compusă
-2,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate78.73%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.51 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.36%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare21.27%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-10.2%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate225.146lei
I2Active circulante5.382.709lei
I3Stocuri4.522.804lei
I4Creanțe750.194lei
I5Casa și conturi la bănci109.711lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.192.968lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.414.887lei
I11Capital subscris vărsat350lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.740.198lei
I14Venituri totale2.753.500lei
I15Cheltuieli totale2.709.984lei
I16Profit brut43.516lei
I18Profit net37.249lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă1,36%
Marjă brută1,59%
Rentabilitatea capitalurilor0,84%
Rentabilitatea activelor0,66%
Grad de îndatorare21,27%
Lichiditate curentă4,51
Cifră de afaceri pe salariat144.221lei
Fond de rulment4.189.741lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-10,2%
Creștere anuală compusă
-2,32%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre BRADUL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BRADUL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.740.198 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.249 lei.
BRADUL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BRADUL S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BRADUL S.R.L.?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BRADUL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.192.968 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BRADUL S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BRADUL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BRADUL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .