WSP ROMANIA ENGINEERING SRL

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

WSP ROMANIA ENGINEERING SRL (CUI 18464844) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 martie 2006, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.841.231 lei, profit net de 2.095.670 lei, datorii de 4.594.957 lei, capitaluri proprii de 12.911.525 lei, 160 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.841.231lei

Venituri totale

39.361.618lei

Rezultat net

2.095.670lei

Datorii

4.594.957lei

Capitaluri proprii

12.911.525lei

Capital de lucru

12.051.311lei

Salariați

160

Cifră de afaceri pe salariat

236.508lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006003991408
Data înregistrării
9 martie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR SIRIULUI, NR.22-26, ETAJ 3. ETAJ 4 SI ETAJ 5. CLADIREA DE BIROURI CSDA

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,9%
Profitul, față de anul trecut
+148%
Creștere anuală compusă
+4,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.41%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.62 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.54%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare25.41%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință11.88%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.433.528lei
I2Active circulante16.646.268lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe11.631.270lei
I5Casa și conturi la bănci5.014.998lei
I6Cheltuieli în avans271.355lei

Pasiv

I7Datorii4.594.957lei
I8Venituri în avans9.393lei
I9Provizioane835.276lei
I10Capitaluri12.911.525lei
I11Capital subscris vărsat479.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.841.231lei
I14Venituri totale39.361.618lei
I15Cheltuieli totale37.151.584lei
I16Profit brut2.210.034lei
I18Profit net2.095.670lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați160

Indicatori · 2025

Marjă netă5,54%
Marjă brută5,84%
Rentabilitatea capitalurilor16,23%
Rentabilitatea activelor11,59%
Grad de îndatorare25,41%
Lichiditate curentă3,62
Cifră de afaceri pe salariat236.508lei
Fond de rulment12.051.311lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,88%
Creștere anuală compusă
4,18%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre WSP ROMANIA ENGINEERING SRL

Ce cifră de afaceri are WSP ROMANIA ENGINEERING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.841.231 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.095.670 lei.
WSP ROMANIA ENGINEERING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WSP ROMANIA ENGINEERING SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are WSP ROMANIA ENGINEERING SRL?
160 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WSP ROMANIA ENGINEERING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.594.957 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WSP ROMANIA ENGINEERING SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WSP ROMANIA ENGINEERING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WSP ROMANIA ENGINEERING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .