MAXSTRUKTUR SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

MAXSTRUKTUR SRL (CUI 18398880) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sânandrei Com. Sânandrei, TIMIŞ, înregistrată la 20 februarie 2006, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 19.085.586 lei, profit net de 789.876 lei, datorii de 3.180.006 lei, capitaluri proprii de 1.689.467 lei, 38 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
29.69%
Profitabilitate
4.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

19.085.586lei

Venituri totale

18.892.201lei

Rezultat net

789.876lei

Datorii

3.180.006lei

Capitaluri proprii

1.689.467lei

Capital de lucru

142.664lei

Salariați

38

Cifră de afaceri pe salariat

502.252lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000505350
Data înregistrării
20 februarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT SÂNANDREI COM. SÂNANDREI, , DN 69 KM 10+600 DREAPTA. PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,2%
Profitul, față de anul trecut
+449,7%
Creștere anuală compusă
+70,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.69%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.14%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare55.89%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință14.16%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.366.931lei
I2Active circulante3.322.670lei
I3Stocuri1.974.648lei
I4Creanțe1.272.143lei
I5Casa și conturi la bănci75.879lei
I6Cheltuieli în avans27.707lei

Pasiv

I7Datorii3.180.006lei
I8Venituri în avans601.345lei
I9Provizioane246.490lei
I10Capitaluri1.689.467lei
I11Capital subscris vărsat220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă19.085.586lei
I14Venituri totale18.892.201lei
I15Cheltuieli totale17.962.596lei
I16Profit brut929.605lei
I18Profit net789.876lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați38

Indicatori · 2025

Marjă netă4,14%
Marjă brută4,87%
Rentabilitatea capitalurilor46,75%
Rentabilitatea activelor13,88%
Grad de îndatorare55,89%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat502.252lei
Fond de rulment142.664lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
14,16%
Creștere anuală compusă
70,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre MAXSTRUKTUR SRL

Ce cifră de afaceri are MAXSTRUKTUR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 19.085.586 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 789.876 lei.
MAXSTRUKTUR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAXSTRUKTUR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MAXSTRUKTUR SRL?
38 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAXSTRUKTUR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.180.006 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAXSTRUKTUR SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAXSTRUKTUR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAXSTRUKTUR SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .