COLLINI COM SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

COLLINI COM SRL (CUI 18383022) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Bocşa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 15 februarie 2006, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 149.150.233 lei, profit net de 756.110 lei, datorii de 16.919.802 lei, capitaluri proprii de 2.215.784 lei, 84 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.72%
Profitabilitate
0.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

149.150.233lei

Venituri totale

149.287.720lei

Rezultat net

756.110lei

Datorii

16.919.802lei

Capitaluri proprii

2.215.784lei

Capital de lucru

579.663lei

Salariați

84

Cifră de afaceri pe salariat

1.775.598lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000130118
Data înregistrării
15 februarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. BOCŞA, STR. TIMIŞORII, NR.3A, C7. BIROUL 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,8%
Profitul, față de anul trecut
-25,1%
Creștere anuală compusă
+4,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.62%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.51%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.72%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință10.82%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA60200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.571.972lei
I2Active circulante17.499.465lei
I3Stocuri3.068.939lei
I4Creanțe11.975.295lei
I5Casa și conturi la bănci2.455.231lei
I6Cheltuieli în avans87.983lei

Pasiv

I7Datorii16.919.802lei
I8Venituri în avans23.834lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.215.784lei
I11Capital subscris vărsat10.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă149.150.233lei
I14Venituri totale149.287.720lei
I15Cheltuieli totale148.389.281lei
I16Profit brut898.439lei
I18Profit net756.110lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați84

Indicatori · 2025

Marjă netă0,51%
Marjă brută0,6%
Rentabilitatea capitalurilor34,12%
Rentabilitatea activelor3,96%
Grad de îndatorare88,72%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat1,78 mil.lei
Fond de rulment579.663lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,82%
Creștere anuală compusă
4,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre COLLINI COM SRL

Ce cifră de afaceri are COLLINI COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 149.150.233 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 756.110 lei.
COLLINI COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COLLINI COM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COLLINI COM SRL?
84 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COLLINI COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.919.802 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COLLINI COM SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COLLINI COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COLLINI COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .