INSACONS SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

INSACONS SRL (CUI 18346920) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 3 februarie 2006, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.848.107 lei, profit net de 69.831 lei, datorii de 4.982.961 lei, capitaluri proprii de 6.708.214 lei, 28 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
28.29%
Profitabilitate
2.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.848.107lei

Venituri totale

3.474.285lei

Rezultat net

69.831lei

Datorii

4.982.961lei

Capitaluri proprii

6.708.214lei

Capital de lucru

2.550.120lei

Salariați

28

Cifră de afaceri pe salariat

101.718lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000081180
Data înregistrării
3 februarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, ALEEA CĂLĂRAŞI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,2%
Profitul, față de anul trecut
+164,9%
Creștere anuală compusă
+34,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.29%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.51 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.45%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare21.01%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință19.21%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.179.853lei
I2Active circulante7.533.081lei
I3Stocuri627lei
I4Creanțe7.164.990lei
I5Casa și conturi la bănci367.464lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.982.961lei
I8Venituri în avans12.021.759lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.708.214lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.848.107lei
I14Venituri totale3.474.285lei
I15Cheltuieli totale3.388.233lei
I16Profit brut86.052lei
I18Profit net69.831lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați28

Indicatori · 2025

Marjă netă2,45%
Marjă brută3,02%
Rentabilitatea capitalurilor1,04%
Rentabilitatea activelor0,29%
Grad de îndatorare21,01%
Lichiditate curentă1,51
Cifră de afaceri pe salariat101.718lei
Fond de rulment2.550.120lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
19,21%
Creștere anuală compusă
34,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre INSACONS SRL

Ce cifră de afaceri are INSACONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.848.107 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 69.831 lei.
INSACONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INSACONS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INSACONS SRL?
28 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INSACONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.982.961 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INSACONS SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INSACONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INSACONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .