ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. (CUI 18306569) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 24 ianuarie 2006, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 64.303.883 lei, profit net de 76.282 lei, datorii de 66.497.227 lei, capitaluri proprii de 19.272.540 lei, 95 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.12%
Îndatorare
77.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

64.303.883lei

Venituri totale

72.083.744lei

Rezultat net

76.282lei

Datorii

66.497.227lei

Capitaluri proprii

19.272.540lei

Capital de lucru

14.532.989lei

Salariați

95

Cifră de afaceri pe salariat

676.883lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000132053
Data înregistrării
24 ianuarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. BICAZULUI, NR.6-8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,2%
Profitul, față de anul trecut
-68,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.22 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.12%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare77.45%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.18%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6420082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.823.408lei
I2Active circulante81.030.216lei
I3Stocuri19.950.104lei
I4Creanțe59.901.294lei
I5Casa și conturi la bănci1.178.818lei
I6Cheltuieli în avans169.268lei

Pasiv

I7Datorii66.497.227lei
I8Venituri în avans2.561lei
I9Provizioane250.564lei
I10Capitaluri19.272.540lei
I11Capital subscris vărsat116.920lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă64.303.883lei
I14Venituri totale72.083.744lei
I15Cheltuieli totale71.826.323lei
I16Profit brut257.421lei
I18Profit net76.282lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați95

Indicatori · 2025

Marjă netă0,12%
Marjă brută0,4%
Rentabilitatea capitalurilor0,4%
Rentabilitatea activelor0,09%
Grad de îndatorare77,45%
Lichiditate curentă1,22
Cifră de afaceri pe salariat676.883lei
Fond de rulment14.532.989lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,18%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.

Ce cifră de afaceri are ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 64.303.883 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 76.282 lei.
ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.?
95 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.497.227 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .