CERTSIGN SA

Activă

6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CERTSIGN SA (CUI 18288250) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 17 ianuarie 2006, cu activitatea principală „alte activități de servicii privind tehnologia informației” (CAEN 6290).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 117.300.261 lei, profit net de 15.596.653 lei, datorii de 22.569.393 lei, capitaluri proprii de 25.380.349 lei, 289 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
29.19%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

117.300.261lei

Venituri totale

133.072.180lei

Rezultat net

15.596.653lei

Datorii

22.569.393lei

Capitaluri proprii

25.380.349lei

Capital de lucru

35.489.318lei

Salariați

289

Cifră de afaceri pe salariat

405.883lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000484402
Data înregistrării
17 ianuarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
6290 — Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ŞOS OLTENIŢEI, NR.107A, CAMERA 16. CORP C1, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,1%
Profitul, față de anul trecut
-0,8%
Creștere anuală compusă
+17,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.19%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.57 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate13.3%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare25.96%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.1%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.879.028lei
I2Active circulante58.058.711lei
I3Stocuri3.602.016lei
I4Creanțe25.983.075lei
I5Casa și conturi la bănci28.473.620lei
I6Cheltuieli în avans2.564.863lei

Pasiv

I7Datorii22.569.393lei
I8Venituri în avans39.392.238lei
I9Provizioane2.160.622lei
I10Capitaluri25.380.349lei
I11Capital subscris vărsat2.130.120lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă117.300.261lei
I14Venituri totale133.072.180lei
I15Cheltuieli totale115.750.823lei
I16Profit brut17.321.357lei
I18Profit net15.596.653lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați289

Indicatori · 2025

Marjă netă13,3%
Marjă brută14,77%
Rentabilitatea capitalurilor61,45%
Rentabilitatea activelor17,94%
Grad de îndatorare25,96%
Lichiditate curentă2,57
Cifră de afaceri pe salariat405.883lei
Fond de rulment35.489.318lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,1%
Creștere anuală compusă
17,29%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre CERTSIGN SA

Ce cifră de afaceri are CERTSIGN SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 117.300.261 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.596.653 lei.
CERTSIGN SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CERTSIGN SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CERTSIGN SA?
289 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CERTSIGN SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 22.569.393 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CERTSIGN SA?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CERTSIGN SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CERTSIGN SA?
Activitatea principală este CAEN 6290 — Alte activități de servicii privind tehnologia informației.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .