FENOV SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

FENOV SRL (CUI 18282753) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Robăneştii de Sus Com. Robăneşti, DOLJ, înregistrată la 16 ianuarie 2006, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.538.465 lei, profit net de 1.732.695 lei, datorii de 21.124.044 lei, capitaluri proprii de 3.987.939 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.52 x
Îndatorare
73.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.538.465lei

Venituri totale

25.966.032lei

Rezultat net

1.732.695lei

Datorii

21.124.044lei

Capitaluri proprii

3.987.939lei

Capital de lucru

-10.161.651lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

526.627lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000063168
Data înregistrării
16 ianuarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT ROBĂNEŞTII DE SUS COM. ROBĂNEŞTI, STR. GĂRII, NR.104

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24%
Profitul, față de anul trecut
+462,7%
Creștere anuală compusă
+24,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.82%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.52 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.44%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare73.22%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință23.98%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.886.221lei
I2Active circulante10.962.393lei
I3Stocuri7.996.625lei
I4Creanțe2.439.995lei
I5Casa și conturi la bănci525.773lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.124.044lei
I8Venituri în avans3.736.631lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.987.939lei
I11Capital subscris vărsat1.512.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.538.465lei
I14Venituri totale25.966.032lei
I15Cheltuieli totale23.893.229lei
I16Profit brut2.072.803lei
I18Profit net1.732.695lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă8,44%
Marjă brută10,09%
Rentabilitatea capitalurilor43,45%
Rentabilitatea activelor6,01%
Grad de îndatorare73,22%
Lichiditate curentă0,52
Cifră de afaceri pe salariat526.627lei
Fond de rulment-10.161.651lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
23,98%
Creștere anuală compusă
24,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre FENOV SRL

Ce cifră de afaceri are FENOV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.538.465 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.732.695 lei.
FENOV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FENOV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FENOV SRL?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FENOV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.124.044 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FENOV SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FENOV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FENOV SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .