MANSARDA SERV SRL

Activă

0893 Extracţia sării

MANSARDA SERV SRL (CUI 18268775) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Trestioara Com. Vâlcăneşti, PRAHOVA, înregistrată la 9 ianuarie 2006, cu activitatea principală „extracţia sării” (CAEN 0893).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 872.097 lei, profit net de 89.376 lei, datorii de 1.019.565 lei, capitaluri proprii de 50.772 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 54 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
104.06%
Solvabilitate
5.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

872.097lei

Venituri totale

872.695lei

Rezultat net

89.376lei

Datorii

1.019.565lei

Capitaluri proprii

50.772lei

Capital de lucru

-352.805lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

218.024lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000033299
Data înregistrării
9 ianuarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
0893 — Extracţia sării
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT TRESTIOARA COM. VÂLCĂNEŞTI, STR. PROGRESULUI, NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,7%
Profitul, față de anul trecut
-77%
Creștere anuală compusă
-4,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.18%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.65 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.25%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare104.06%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință2.66%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate313.031lei
I2Active circulante666.760lei
I3Stocuri175.273lei
I4Creanțe410.322lei
I5Casa și conturi la bănci81.115lei
I6Cheltuieli în avans90.546lei

Pasiv

I7Datorii1.019.565lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri50.772lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă872.097lei
I14Venituri totale872.695lei
I15Cheltuieli totale761.538lei
I16Profit brut111.157lei
I18Profit net89.376lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă10,25%
Marjă brută12,75%
Rentabilitatea capitalurilor176,03%
Rentabilitatea activelor9,12%
Grad de îndatorare104,06%
Lichiditate curentă0,65
Cifră de afaceri pe salariat218.024lei
Fond de rulment-352.805lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,66%
Creștere anuală compusă
-4,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0893 Extracția sării

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre MANSARDA SERV SRL

Ce cifră de afaceri are MANSARDA SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 872.097 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 89.376 lei.
MANSARDA SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MANSARDA SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MANSARDA SERV SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MANSARDA SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.019.565 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MANSARDA SERV SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MANSARDA SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MANSARDA SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 0893 — Extracţia sării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .