FELBERMAYR ROMANIA SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

FELBERMAYR ROMANIA SRL (CUI 18265450) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale, ILFOV, înregistrată la 6 ianuarie 2006, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 138.385.381 lei, profit net de 3.469.104 lei, datorii de 52.264.771 lei, capitaluri proprii de 17.764.257 lei, 146 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.52%
Solvabilitate
24.99%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

138.385.381lei

Venituri totale

139.766.702lei

Rezultat net

3.469.104lei

Datorii

52.264.771lei

Capitaluri proprii

17.764.257lei

Capital de lucru

5.409.227lei

Salariați

146

Cifră de afaceri pe salariat

947.845lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/1866/2010
Data înregistrării
6 ianuarie 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT DRAGOMIREŞTI-DEAL COM. DRAGOMIREŞTI-VALE, STR. GABRIELA, NR.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+116,3%
Profitul, față de anul trecut
+50,4%
Creștere anuală compusă
+9,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.99%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.51%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare73.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință116.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.419.203lei
I2Active circulante57.673.998lei
I3Stocuri1.092.281lei
I4Creanțe47.398.888lei
I5Casa și conturi la bănci9.182.829lei
I6Cheltuieli în avans565.065lei

Pasiv

I7Datorii52.264.771lei
I8Venituri în avans50.378lei
I9Provizioane1.578.860lei
I10Capitaluri17.764.257lei
I11Capital subscris vărsat5.786.860lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă138.385.381lei
I14Venituri totale139.766.702lei
I15Cheltuieli totale135.303.288lei
I16Profit brut4.463.414lei
I18Profit net3.469.104lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați146

Indicatori · 2025

Marjă netă2,51%
Marjă brută3,23%
Rentabilitatea capitalurilor19,53%
Rentabilitatea activelor4,88%
Grad de îndatorare73,52%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat947.845lei
Fond de rulment5.409.227lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
116,3%
Creștere anuală compusă
9,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre FELBERMAYR ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are FELBERMAYR ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 138.385.381 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.469.104 lei.
FELBERMAYR ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FELBERMAYR ROMANIA SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are FELBERMAYR ROMANIA SRL?
146 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FELBERMAYR ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 52.264.771 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FELBERMAYR ROMANIA SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FELBERMAYR ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FELBERMAYR ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .